Piękne krajobrazy, bogactwo przyrody, trasy turystyczne i spacerowe

Oczywiście można wypoczywać cały dzień w naszym wygodnym domu, ale polecam zapoznać się z atrakcjami dla bardziej aktywnych. Z pewnością będzie to miłe urozmaicenie wypoczynku. Gdzie można się wybrać?

Na spacery: Dróżki biegnące dnami dolin potoków Racza i Abramów idealnie nadają się na spokojne spacery. Szczególnie warta uwagi jest też dolina Śrubity, gdzie można dojść pod rezerwat o tej samej nazwie. Bogactwo przyrody zaskoczy każdego. Więcej o rezerwacie można przeczytać tutaj (opis w Wikipedi).

W Góry: Pensjonat „OLIMP” jest idealnym miejscem wypadowym dla górskich wycieczek (zarówno pieszych jak i rowerowych).
Zapraszam do zapoznania się z dwoma propozycjami wycieczek jednodniowych ze startem i metą w naszym ośrodku:

  • Trasa 1 – Szlakiem żółtym na Wielką Raczę – najwyższy szczyt w tej części Beskidu Żywieckiego. Słynie z przepięknych panoram (obserwacje ułatwia wieża widokowa), szczególne wrażenie robi widok na słowacką Małą Fatrę a przy dobrej widoczności także na Tatry. Można uzupełnić zapasy energii w schronisku PTTK znajdującym się tuż pod szczytem.
  • Trasa 2 – Szlakami Zielonym potem Czarnym na Bendoszke – tam słynny Krzyż Jubileuszowy Ziemi Żywieckiej i rozległe panoramy. Po drodze przysiółek Przegibek ze schroniskiem PTTK.
  • Oprócz tego w zasięgu jednodniowych wycieczek znajduje się jeszcze Bacówka PTTK na Rycerzowej, czy „Chyż u Bacy” – schonisko PTT.

Na rower – Wspomniane wcześniej trasy spacerowe oraz turystyczne doskonale nadają się na przejażdżki rowerowe. Znajduje się tutaj także szlak rowerowy. Zamknięty w formie pętli idealnie nadaje się na całodniową wyprawę. Nie ma problemu z przechowaniem roweru (w zamkniętym garażu).

Nad strumyk – Potok Rycerka w kilku miejscach tworzy naturalne kąpieliska. Świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi w upalne, letnie dni.